WYCIECZKA DO FOLWARKU BRÓDNO

Dnia 11 października 2016r dzieci z grupy Biedronek i Żabek wybrały się na ekologiczną wycieczkę do Folwarku Bródno. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach tematycznych „Jesienne skarby, czyli co w chłodne dni oferuje nam Matka Natura”.
Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania różnych ziół i warzyw w ich naturalnym środowisku.
 Urozmaiceniem zajęć była działalność twórcza dzieci. Efektem twórczej pracy małych ogrodników były ziemniaczane jeżyki i obrazki namalowane „buraczkowymi i marchewkowymi kredkami”.
Atrakcją wycieczki była możliwość obejrzenia i podziwiania zwierząt domowych mieszkających w folwarku: pani krowy, pani kozy, pani owcy, kur ozdobnych, indyków, gęsi, kaczek, królików.
Największą frajdą dla dzieci było spotkanie z królikiem domowym i głaskanie jego mięciutkiego futerka.
Pobyt w Folwarku dostarczył dzieciom wiele radości i przybliżył im wiedzę o jesiennych darach Matki Natury