Dzień Drzewa

W naszym przedszkolu obchodziliśmy

„Dzień Drzewa”.

Głównymi założeniami świętowania tego dnia  było:
- Wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego.
- Rozwijanie postaw proekologicznych.
- Zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony drzew oraz popularyzacją znanych gatunków drzew występujących na naszym terenie.
- Zachęcanie do zaangażowaniu się w działaniu na rzecz ochrony środowiska – sadzenie nowych drzew.
- Ukazanie zalet drzewa dla człowieka i przyrody.

Tego dnia rozmawialiśmy z dziećmi o tym, w jaki sposób możemy dbać o drzewa rosnące w najbliższym otoczeniu i co one dają nam w zamian.
Zakończeniem akcji było posadzenie drzewka na terenie naszego przedszkola jako znaku, że jesteśmy miłośnikami przyrody. Wszystkie dzieci bardzo dziękują p. Adamowi Salińskiemu za to, że ofiarował nam piękne drzewko. To drzewko sprawiło, że nasz ogród przedszkolny jest jeszcze piękniejszy.

BARDZO DZIĘKUJEMY P. ADAMIE !!!!!
Mamy nadzieję, że wprowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i że, w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.