Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Sobota, 2019-07-20

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 401021
  • Do końca roku: 164 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!


Archiwum 2015/2016

Artykuły

Wspomnienia z wakacji

2015-09-21

Bal z okazji Dnia Przedszkolaka

2015-09-21

Teatrzyk "Jesienne kłopoty jeża"

2015-09-21

Pani Jesień

2015-09-23

 PIERWSZY DZIEŃ JESIENI SKARBY JESIENI

Dnia 26.09.2015r w naszym przedszkolu uroczyście witaliśmy Panią Jesień.     Zajęcia pod hasłem „Skarby jesieni”  rozpoczęliśmy iskrą przyjaźni. W każdej   z grup odbyły się zajęcie matematyczne poświęcone skarbom jesieni. Dzieci przeliczały i segregowały kasztany, żołędzie i jesienne liście. Wszystkie grupy odwiedziła Pani Jesień.

Czytaj więcej o: Pani Jesień

Warzywne cudaki

2015-09-30

W dniu 23.09.2015r. w grupie „Papużki” odbyło się spotkanie otwarte z rodzicami pt.”Warzywne cudaki”. Rodzice wspólnie z dziećmi uczestniczyli w zabawach, podczas których za pomocą dotyku, smaku i węchu rozpoznawali warzywa. Następnie  wszyscy zasiedli do twórczego działania i powstały wspaniałe rzeczy z warzyw np. żółw, słoń, baranek, żyrafa , ślimak, krokodyl czy nawet helikopter. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze i zakończyło się słodkim poczęstunkiem oraz wystawą prac.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie , aktywny udział i ogromne zaangażowanie w tworzeniu „Warzywnych cudaczków.”

                                                               Wychowawcy grupy:

                                                               Anna Woźniak, Klaudia Pacak

Czytaj więcej o: Warzywne cudaki

Wycieczka do Fabryki Krówek

2015-09-30

Dnia 28 września dzieci z grupy „Jeżyków” i „Papużek” wybrały się na wycieczkę do fabryki krówek w Grodzisku Mazowieckim. Poznały tam historię i tradycje krówki ciągutki. Zwiedziły zakład produkcyjny i skorzystały z zaproszenia na słodki poczęstunek. Nasze przedszkolaki samodzielnie zaprojektowały własną kolorową etykietkę i nauczyły się trudnej sztuki zawijania cukierków. Na zakończenie wycieczki  wzięły udział w konkursie rysunkowym i otrzymały słodkie niespodzianki.:)

Czytaj więcej o: Wycieczka do Fabryki Krówek

Wycieczka do Pałacu w Wilanowie

2015-09-30

Wycieczka do Pałacu w Wilanowie

Dnia 30.09 2015r. odbyła się wycieczka do Muzeum-Pałacu w Wilanowie. W programie wycieczki była lekcja muzealna „Spotkanie z Królem”. Lekcja z przewodnikiem była fantastyczną formą podróży w czasie, przygotowaną merytorycznie do naszego wieku. Następnie podziwialiśmy niezwykłe ogrody wilanowskie.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Pałacu w Wilanowie

Teatrzyk "Kwoka"

2015-10-06

Dzień Drzewa

2015-10-09

Dzień Drzewa

Dnia 10.09.2015r. w naszym  Przedszkolu odbył się ,, Dzień Drzewa”.

Wszystkie dzieci w tym dniu pracowały i bawiły się zgodnie z przygotowanym na ten dzień scenariuszem. Rozpoczeły dzień zabawą na powitanie pt. Budzi się drzewo”, następnie każda z nauczycielek w swojej grupie przeprowadziła rozmowę z grupą na temat ,, Dnia Drzewa” dzieci miały szanse na swobodne wypowiedzi na temat tego co już o drzewach wiedzą(opisywały wygład drzew, zwracały uwagę na to że drzewa różnią się wygładem, w grupach starszych umiały nawet dokonać podziału na drzewa iglaste i liściaste).

Podczas zajęcia głównego dzieci uczestniczyły w zajęciu dydaktycznym mającym na celu przybliżenie dzieciom wygląd poszczególnych gatunków drzew ich nazwy oraz rozwijanie ich spostrzegawczości .

Kiedy każda z grup skończyła swoje zajęcia w Sali wszystkie grupy przedszkolne spotkały się wspólnie w ogrodzie przedszkolnym gdzie odbyło się wspólne sadzenie drzewa.

Czytaj więcej o: Dzień Drzewa

Dzień Pomarańczowy

2015-10-25

Dzień pomarańczowy.

 

Dnia 23 października 2015r.  (piątek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy  po raz pierwszy Dzień Pomarańczowy.  Tego dnia dominował u Nas kolor pomarańczowy,  zarówno  dzięki pomarańczowym  ubiorom naszych  przedszkolaków oraz pracowników, a także pomarańczowym owocom i warzywom.

   Tego dnia bawiliśmy się z kolorem pomarańczowym, poznaliśmy zalety spożywania pomarańczowych warzyw i owoców, wszystkie dzieci skosztowały, galaretki pomarańczowej, pysznego soku pomarańczowego oraz słodkich marchewek. Przedszkolaki z grupy „Papużki” samodzielnie wykonały sok marchewkowy i wybrały w konkursie Króla i Królową Marchewki.

Dzieci w tym dniu  świetnie się bawiły i czerpały radość ze wspólnej zabawy. Przez cały dzień w grupach można było usłyszeć nasz okrzyk dnia :

 

„Zapamiętaj dzisiaj sobie, że marchewka daje zdrowie .

Jedz to, co pomarańczowe, bo to smaczne jest i zdrowe!”

 

Na zakończenie dnia pomarańczowego każdy przedszkolak otrzymał od Pani Dyrektor do domu smaczną, pomarańczową mandarynkę.

 

Czytaj więcej o: Dzień Pomarańczowy