Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2019-06-16

Imieniny: Aliny, Anety

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 391564
  • Do końca roku: 198 dni
  • Do wakacji: 5 dni


Archiwum 2017/2018

Artykuły

Bal przedszkolaka

2017-09-21

Dnia 20.09.2017r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu

Dzień Przedszkolaka

Z tej okazji odbył się bal, były tańce, wspólne śpiewy i konkursy.

Tego dnia dzieci przyszły ubrane w dwóch kolorach: żółtym i zielonym.

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały lizaki i kolorowe baloniki.

Czytaj więcej o: Bal przedszkolaka

Dzień Jesieni

2017-09-22

Teatrzyk "Jesienne tajemnice jeżyka"

2017-09-27

Zajęcia otwarte w grupie Papużki pt. " Ziemniaczane stworki"

2017-09-27

W dniu 26.09.2017r. w grupie „Papużki” odbyło się spotkanie otwarte z rodzicami pt.”Ziemniaczane stworki”. Rodzice wspólnie z dziećmi uczestniczyli w zabawach i konkursach, a następnie wszyscy zasiedli do twórczego działania. W radosnej atmosferze powstały wspaniałe rzeczy z ziemniaków np. słoń, żyrafa , jeż czy ciuchcia .

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie , aktywny udział i ogromne zaangażowanie w tworzeniu „Ziemniaczanych stworków.”

 

Czytaj więcej o: Zajęcia otwarte w grupie Papużki pt. " Ziemniaczane stworki"

WIZYTA PARAOLIMPIJCZYKA W GRUPIE JEŻYKÓW, PSZCZÓŁEK I PAPUŻEK

2017-10-12

Dnia 6 X odwiedził nas wyjątkowy gość – pan Wojciech Makowski paraolimpijczyk, zdobywca srebrnego medalu w pływaniu na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.Opowiedział nam o swojej niepełnosprawności(stracił wzrok w dzieciństwie), o trudnościach jakie spotykają na swojej drodze niewidomi i jak sobie z nimi radzić. Zobaczyliśmy białą laskę niewidomego, maszynę do pisania Braillea i wiemy na czym polega trening w basenie. Ale najważniejszym przesłaniem pana Wojtka było to, że bez względu na to co nas spotyka powinniśmy być pozytywnie nastawieni do życia , wierzyć we własne siły, łamać stereotypy i robić w życiu to co się kocha.

Czytaj więcej o: WIZYTA PARAOLIMPIJCZYKA W GRUPIE JEŻYKÓW, PSZCZÓŁEK I PAPUŻEK

TEATRZYK PT. " BAJKA NIESPODZIANKA"

2017-10-12

Wycieczka do Ośrodka Kultury w Ursusie

2017-10-23

 

We wtorek 17 października 2017r. dzieci  z grup: Żabki, Pszczółki, Papużki oraz Biedronki wybrały się do Ośrodka Kultury "Arsus" w Ursusie na spektakl pt. "O psie Kasztanie, który został detektywem". Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały przygody psa Kasztana i jego przyjaciół, którzy pokazali jak ważne są w życiu: przyjaźń, szacunek, oddanie i wzajemna miłość. Przygodom Kasztana towarzyszyły dźwięki autorskich piosenek, śpiewanych na żywo przez aktorów. Wszystkim spektakl bardzo się podobał.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Ośrodka Kultury w Ursusie

Dzień Drzewa

2017-10-23

W naszym przedszkolu obchodziliśmy

„Dzień Drzewa”.

Głównymi założeniami świętowania tego dnia  było:
- Wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego.
- Rozwijanie postaw proekologicznych.
- Zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony drzew oraz popularyzacją znanych gatunków drzew występujących na naszym terenie.
- Zachęcanie do zaangażowaniu się w działaniu na rzecz ochrony środowiska – sadzenie nowych drzew.
- Ukazanie zalet drzewa dla człowieka i przyrody.

Tego dnia rozmawialiśmy z dziećmi o tym, w jaki sposób możemy dbać o drzewa rosnące w najbliższym otoczeniu i co one dają nam w zamian.
Zakończeniem akcji było posadzenie drzewka na terenie naszego przedszkola jako znaku, że jesteśmy miłośnikami przyrody. Wszystkie dzieci bardzo dziękują p. Adamowi Salińskiemu za to, że ofiarował nam piękne drzewko. To drzewko sprawiło, że nasz ogród przedszkolny jest jeszcze piękniejszy.

BARDZO DZIĘKUJEMY P. ADAMIE !!!!!
Mamy nadzieję, że wprowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i że, w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Czytaj więcej o: Dzień Drzewa

Teatrzyk pt. „ Warzywne sekrety Jasia i Małgosi ”

2017-10-28

Z wizytą w bibliotece

2017-10-28

LEKCJA BIBLIOTECZNA JEŻYKÓW

Dnia 13.10.2017r. Jeżyki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej.Dzieci dowiedziały się jakie zmiany następują w przyrodzie po nadejściu Jesieni. Wspaniale poradziły sobie z zagadkami na temat jesieni. Z wielką uwagą wysłuchały jesiennego opowiadania o rodzinie żubrów. Wesoło bawiły się przy użyciu chusty animacyjnej i samodzielnie wykonały jeżyka z  masy solnej który ukrył się w liściach.

Czytaj więcej o: Z wizytą w bibliotece